Bábszínházi fesztivál Nagyváradon

Október 5–10. között szervezi meg a Fux Feszt – Erdélyi Magyar Hivatásos Bábszínházak Fesztiválja elnevezésű rendezvényt a nagyváradi Szigligeti Színház. Belépőjegyeket a színház jegypénztárában, illetve online módon is lehet vásárolni. Bővebb információk a színház honlapján (www.szigligeti.ro) és Facebook-oldalán találhatók.

jordancheap4sale jordancheap4sale.com
growsunlight growsunlight.com

Október 5., hétfő
10 óra
Szigligeti Színház Nagyvárad – Lilliput Társulat – Nagyvárad
Két mese a hársfa alatt - bemutató
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

12 óra
Vojtina Bábszínház – Debrecen
Ki hol lakik?
Helyszín: Szigligeti Stúdió

17 óra
Szárnyas Sárkányok – Nyírbátor
Gólyalábas utcaszínház
Helyszín: A Holnaposok szobra előtti tér

18 óra
BábSzínTér - Kaposvár
Vitéz László és az elátkozott malom
vásári bábjáték
Helyszín: Szigligeti Stúdió
--
Október 6., kedd
10 óra
Puck Bábszínház – Kolozsvár
Demeter Ferenc: Ha én lennék Mátyás király
Helyszín: Szigligeti Stúdió

12 óra
Brighella Bábszínház – Szatmárnémeti
Kaszás Villő: Cseresznyevirág
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

17 óra
Puck Bábszínház – Kolozsvár
Méhes György - Orbán János Dénes : Hol a világ közepe?
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem
--

Október 7., szerda
10 óra
Cimborák Bábszínház – Sepsiszentgyörgy
Mátyás királlyá koronázása
Helyszín: Árkádia Bábszínház, kisterem

13 óra
Cimborák Bábszínház – Sepsiszentgyörgy
Verstől versig
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

17 óra
Szigligeti Színház Nagyvárad – Lilliput Társulat – Nagyvárad
Petőfi Sándor: A helység kalapácsa
Helyszín: Árkádia Bábszínház, kisterem
--

Október 8., csütörtök
10 óra
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem – Marosvásárhely
Vásári játékok
Helyszín: Árkádia Bábszínház, kisterem

12 óra
Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház – Marosvásárhely
Momo
Michael Ende nyomán írta Gyulay Eszter
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

17 óra
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem – Marosvásárhely
Kézzel lábbal
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem
--

Október 9., péntek
10 óra
Csiky Gergely Állami Magyar Színház – Temesvár
Apakaland
Helyszín: Szigligeti Stúdió

12 óra
Teatrul Regina Maria – Trupa Arcadia – Nagyvárad
Ezeregy határon túl (Aladdin meséje)
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

17 óra
Csiky Gergely Állami Magyar Színház – Temesvár
Gimesi Dóra - Fekete Ádám: Csomótündér
Helyszín: Szigligeti Stúdió
--

Október 10., szombat
10 óra
Budapest Bábszínház - Budapest
Tíz emelet boldogság
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

12 óra
Csiky Gergely Állami Magyar Színház – Temesvár
A hétfejű tündér (Lázár Ervin meséje nyomán)
Helyszín: Szigligeti Stúdió

14 óra
Tomcsa Sándor Színház – Székelyudvarhely
G. Szász Ilona: Cókmók, avagy a morgolódó szekrénymanó
Helyszín: Árkádia Bábszínház, kisterem

17 óra
Ciróka Bábszínház – Kecskemét
Gimesi Dóra: Hamupipőke
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem