XXVI. FESTUM VARADINUM – NAGYVÁRAD, MÁJUS 7–21.

A Szent László-évre és a reformáció 500. évfordulójára való tekintettel kéthetesre terebélyesedik az idei Festum Varadinum. A május 7–21. közötti ünnepi eseménysorozat, illetve az elő- és utórendezvények programját alább olvashatják.

ELŐRENDEZVÉNYEK

MÁJUS 5., PÉNTEK

20 óra: AK26-koncert

Helyszín: Gekko Pub rendezvényterem

Programfelelős: Gekko Pub; Posa Tibor manager

Belépő: 25 lej

 

20 óra: Elefánt – lemezbemutató koncert

Helyszín: Moszkva (Nagyvárad, Moscovei, ma Szilágyi Dezső utca 8. sz.)

Programfelelős: Moszkva kávézó

Belépő: 15 lej

 

20 óra: Aurevoir zenekar koncertje

Helyszín: Bodega (Nagyvárad, Arany János utca 7. szám)

Programfelelős: Bodega

A belépés ingyenes

 

 

MÁJUS 6., SZOMBAT

10 óra: A VI. Európai Fotográfiai Fesztivál megnyitó ünnepsége

Helyszín: Nagyváradi Vármúzeum konferenciaterme (Emanuil Gojdu tér 41. szám)

 

12 óra: Puskás Ferenc-emlékkiállítás

Helyszín: Körösvidéki Múzeum

 

14 óra: Varadinum kupa meghívásos labdarúgógála

Helyszín: a gyermekpalota melletti műfüves pálya

 

10.30–13 óra: Európai fotográfiai alkotói műhely

Helybeli sporttánc-, illetve cigány, magyar, német, szlovák és román néptánccsoportok fotografálása

Helyszín: a várbeli nyári színház színpada (Emanuil Gojdu tér 41. szám)

 

16 óra: Osztrák fotóművészek kiállításának megnyitója

Helyszín: Nagyváradi Vármúzeum – történeti részleg (B épület, I. emelet, 10–11-es terem)

 

16 óra: Vasile Dorolți nagybányai fotóművész kiállításának megnyitója

Helyszín: Nagyváradi Vármúzeum – történeti részleg

 

17 óra: Ovi D. Pop EFIAP nagyváradi fotóművész egyéni kiállítása

Helyszín: Nagyváradi Vármúzeum – történeti részleg (B épület, I. emelet, 11-es terem)

 

18 óra: Süli István debreceni fotóművész kiállításának megnyitója

Helyszín: Nagyváradi Vármúzeum – történeti részleg (B épület, I. emelet, 9-es terem)

 

18 óra:Törzsasztal – Könyvdélután  – a Noran Libro és a Naphegy kiadó újdonságai

Közreműködik Kertész Edina és Kőrössi P. József, házigazda: Szűcs László

Helyszín: Illyés Gyula Könyvesbolt

 

19 óra: Borbély Johanna-Eszter bécsi fotóművész egyéni stúdiókiállításának megnyitója

Helyszín: a nagyváradi vár Vilidár István Stúdiógalériája (C épület, I. emelet)

 

20 óra: ART – Po3tri – kiállítás és versek

Helyszín: Moszkva kávézó (Szilágyi Dezső, ma Moscovei utca 8. szám)

Programfelelős: Moszkva kávézó

 

20 óra: Kiscsillag-koncert

Helyszín: nagyváradi vár

 

 

MÁJUS 7., VASÁRNAP

9 óra: Mindenki majálisa

Helyszín: nagyváradi vár

 

10–17 óra: Nemzetközi szabadtéri fotókiállítás

Helyszín: a nagyváradi vár udvara

 

11 óra: Ünnepi istentisztelet, majd Mátyás Sándor (Pisti) küküllődombói (Maros megye) amatőr fafaragó tárlatának megnyitója, szeretetvendégség

Helyszín: nagyváradi unitárius templom (Nicolae Jiga utca 72. szám)

Programfelelős: Nagyvárad-bihari Unitárius Egyházközség; Molnár Imola lelkész

 

12 óra: Találkozó Kertész Edina ifjúsági íróval

Helyszín: vársánc

 

14 óra: Hátrahagyottak emlékezete – kültéri tárlat az aradi vértanúk szeretteinek emlékére

Helyszín: a Vármúzeum udvara

 

15 óra: Andrei Toma Moldova köztársaságbeli fotóművész egyéni kiállításának megnyitója

Helyszín: a városháza Toronygalériája (Szent László, ma Unirii tér 1–3. szám)

 

16 óra: Ioan Roxin franciaországi fotóművész egyéni kiállításának megnyitója

Helyszín: Darvas–La Roche-ház (Iosif Vulcan utca 11. szám)

 

17 óra: Szent László emlékezete Nagyváradon – képzőművészeti kiállítás a Tibor Ernő Galéria alkotókötéssége közreműködésével

Helyszín: Tibor Ernő Galéria

 

17 óra: Romániai zsidók – országos kiállítás megnyitója

Helyszín: neológ zsinagóga (Kossuth, ma Independenței u.)

 

18 óra: Szent László harca a kunnal A háromszéki Kilyén falu unitárius templomának falain megjelenő XV. századi legendaábrázolás és annak értelmezése

Helyszín: nagyváradi vár, I épület, I. emelet

 

16–23 óra: Mindenki majálisa – szabadtéri koncertek a vársáncban felállított nagyszínpadon

                        16 óra: Gryllus Vilmos

                        17 óra: Desperado

                        18 óra: Soulwave

                        19.30 Welhello

                        21 óra: Szikora Róbert és az R-Go

 

20 óra: Szabó Béla EFIAP győri fotóművész egyéni kiállításának megnyitója

Helyszín: neológ zsinagóga

 

21–22 óra: Euródigiporáma – digitális vetítés - az Európai Fotográfiai Fesztivál résztvevőinek alkotásaiból

Helyszín: Nagyváradi Vármúzeum

 

 

MÁJUS 8., HÉTFŐ

9 óra: Apáról fiúrahagyományőrző kézműves mesterek bemutatkozása

Helyszín: a Kanonok sor

Programfelelős: Pro Familiae Alapítvány; Jakabffy Emma elnök

 

10–11.30: Nemzetközi fotóművészeti kollokvium

Helyszín: a Nagyváradi Vármúzeum konferenciaterme

 

12 óra: Victor T. Rusu suceavai fotóművész egyéni kiállításának megnyitója

Helyszín: Nagyváradi Vármúzeum, H terem

 

15 óra: Szent László, a lovagkirály – rajzpályázat díjkiosztó ünnepsége

Helyszín: a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum díszterme

 

17 óra: Intim fejlövés - filmvetítés

Rendezte: Szajki Péter, 2008, 73 perc, vígjáték, román felirattal

Helyszín: Lotus Center – Cinema Palace

 

17 óra: Megidézett örökségünk – visszatekintő válogatás az elmúlt 25 év Debreceni Tavaszi Tárlatainak legjavából

Helyszín: nagyváradi vár

 

18 óra: Szent László, a lovagkirály – Csillagok között fényességes csillag

Helyszín: a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum díszterme

 

18–19.30: A Pusztai Farkasok Ordas Nemzetségének berendezett jurtája – interaktív kiállítás

Helyszín:a Nagyváradi vár I épületének földszintje

            A jurta megtekinthető: hétfő, péntek, szombat, vasárnap: 18–19.30;

                        Kedd, csütörtök: 19.30–21 óra;

                        Szerda: 10–11.30 óra között.

 

 

MÁJUS 9., KEDD

10 óra: Iskolanap – Szent László örökében

Helyszín: Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum

 

12 óra: Eurofotoart VIII. – Nemzetközi Fotóművészeti Szalon megnyitója az Európa-napra

Helyszín: Nagyváradi Vármúzeum, Tóth István Fotótechnikai és -művészeti gyűjtemény kiállítótermei

 

14.30 Generációk találkozása

Helyszín: a Szacsvay Imre Általános Iskola kis tornaterme

 

17 óra: Expo Bölöni Vilmos 75 – kiállításmegnyitó és könyvbemutató – retrospektív album a képzőművész nagyváradi munkásságáról

Helyszín: nagyváradi vár

 

17 óra: Az ember tragédiája – filmvetítés

Rendezte: Jankovics Marcell, 1988–2011, 160 perc, animáció, román felirattal

Helyszín: Lotus Center – Cinema Palace

Programfelelős: Nagyváradi Magyar Diákszövetség

 

18 óra: Virág István Sombor vajdasági fotóművész egyéni tárlatának megnyitója

Helyszín: Euro FotoArt Galéria (Nagyvásár, ma December 1 tér 12. szám)

 

18.30: Molnár Krisztina Rita könyvbemutatója

Közreműködik: Kőrössi P. József

Helyszín: Illyés Gyula Könyvesbolt

 

19 óra: A romantikus zene a Varadinum vonósnégyes előadásában

Helyszín: Barátok temploma

 

 

MÁJUS 10., SZERDA

14 óra: Hétpróbás adysok Szent László városában – Játékos tudáspróba kicsiknek és nagyoknak; selejtező

Helyszín: Ady Endre Elméleti Líceum

 

16 óra: Képek dicső múltunkból – történelmi verseny díjátadó ünnepsége és tárlatnyitó

Helyszín: nagyváradi vár

 

18 óra: Mózes Árpád: Palást és bilincs, illetve Alekszej Tyivanyenko: Petőfi Sándor Barguzinban – könyvbemutatók

Helyszín: Ady Endre Emlékmúzeum

 

 

MÁJUS 11., CSÜTÖRTÖK

12 óra: Varadinum Junior – Légy észnél! – interdiszciplináris csapatvetélkedők, fotó- és rajzkiállítás, kulturális műsor

Helyszín: Mihai Eminescu Főgimnázium

 

13 óra: Mindenünk e zászló – az V. Kárpát-medencei hadtörténeti témájú gyermekrajz-pályázat díjkiosztó ünnepsége

Helyszín: nagyváradi vár, J épület

 

17 óra: A Szent Korona és koronázási kincseink nyomában – filmbemutatóval egybekötött kerekasztal-beszélgetés dr. Pállfy Géza (MTA BTK TTI) történésszel és a rendezővel, Bárány Krisztiánnal

Helyszín: a Partiumi Keresztény Egyetem új épületének amfiteátruma

 

17 óra: A fekete múmia átka – filmvetítés

Rendező: Madarász Isti, 2015, 62 perc, vígjáték, román felirattal

Helyszín: Lotus Center – Cinema Palace

Programfelelős: Nagyváradi Magyar Diákszövetség

 

18 óra: 13 almafa – a Debreceni Népi Együttes műsora

Helyszín: Fő utca, Holnaposok szoborcsoport

 

19 óra: Filmzenei hangverseny

Műsoron: Over The Rainbow, Evita, The Pink Panther, The Lord of The Dance, Memoirs of a Geisha, Pirates of The Caribbean, A Trumpeter,s Lullaby, stb.; vezényel Sinya Ozaki japán karmester

Helyszín: a Nagyváradi Állami Filharmónia Enescu–Bartók Terme

 

19 óra: ROVE-klub beszélgetés Bihar megyei magyar vállalkozókkal

Helyszín: Gekko Pub rendezvényterme

 

20 óra: LED zenekar koncertje

Helyszín: Moszkva kávézó

 

 

MÁJUS 12., PÉNTEK

9 óra: Nyitott kapuk – iskolanap

Helyszín: Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium

Programfelelős: Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium; Zsíros Anikó igazgató

 

15 óra: Erdélyi történetek – Történetek Erdélyről II. Erdélyi Történelemtudományi Doktorandusz-konferencia

Helyszín: a Partiumi Keresztény Egyetem új épületének amfiteátruma

 

16 óra: Szent László, a lovagkirály – Történelmi vetélkedő a Kárpát-medence magyar középiskolásai számára, megnyitó

Helyszín: nagyváradi vár

 

17 óra: Városalapítási legendák – előadás

Helyszín: Ady Endre Líceum díszterme

Programfelelős: Szőllősért Közösségi Kulturális Egyesület; Kádár József jogász

 

17 óra: Poligamy – filmvetítés

Rendező: Orosz Dénes, 2009, 85 perc, vígjáték, román felirattal

Helyszín: Lotus Center – Cinema Palace

Programfelelős: Nagyváradi Magyar Diákszövetség

 

18 óra: Műemlékeink – vetített képes előadás

Helyszín: a nagyváradi vár I. épületének tanácskozóterme

 

18 óra: Behance Portfolió Szemle

Helyszín: Bodega (Arany János utca 7. szám)

 

18.30: Finding gólyabál – Bihar megyei középiskolások gólyabálja

Helyszín: Szakszervezetek Művelődési Háza (Nagyvásár, ma December 1 tér)

 

19 óra: Filmzenei hangverseny

Műsoron: Over The Rainbow, Evita, The Pink Panther, The Lord of The Dance, Memoirs of a Geisha, Pirates of The Caribbean, A Trumpeter,s Lullaby, stb.; vezényel Sinya Ozaki japán karmester

Helyszín: a Nagyváradi Állami Filharmónia Enescu–Bartók Terme

 

 

20 óra: Žagar–koncert

Helyszín: Moszkva kávézó (Szilágyi Dezső, ma Moscovei utca 8. sz.)

Programfelelős: Moszkva kávézó, NKA Cseh Tamás program

Belépő: 12, 16, ill. 20 lej

 

MÁJUS 13., SZOMBAT

9 óra: Szent László, a lovagkirályTörténelmi vetélkedő a Kárpát-medence magyar középiskolásai számára

Helyszín: Ady Endre Elméleti Líceum

 

9 óra: Károly József Irenaeus Fizika- és Találmányversenyregionális vetélkedő

Helyszín: Ady Endre Elméleti Líceum

 

9.20: Erdélyi történetek – Történetek ErdélyrőlII. Erdélyi Történelemtudományi Doktorandusz-konferencia

Helyszín: a Partiumi Keresztény Egyetem új épületének amfiteátruma

 

16 óra: A Magyar Szent Korona műszaki vizsgálata – vetítéssel egybekötött előadás

Előadó: prof. Ferencz Csaba, a Szent István Lovagrend nagymestere, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Űrkutatási Tanács elnöke, az ELTE tanára

Helyszín: Mária Rádió (Bârsei utca 18. sz.)

 

17 óra: Illei János: Salamon király, Lászlónak foglya (Kassa, 1767) – zenés történeti iskoladráma

Előadja a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának Boldog Özséb Színtársulata, Piliscsaba

Helyszín: Vártemplom

 

18 óra: A debreceni Alföld folyóirat estje

Helyszín: Illyés Gyula Könyvesbolt

 

19 óra: Mizsei Zoltán és meghívottai – dzsesszkoncert

Helyszín: Posticum – kulturális központ és vendégház

Belépő: 15 lej

 

17–23 óra: Szabadtéri koncertkavalkád

            Bémer tér: 17 óra: Kozsó

                        17.40 Hip Hop Boyz

                        18.30 Kefir –V-tech

            Szent László tér: 19 óra: Magashegyi Underground

                        21 óra: Beatrice

 

 

MÁJUS 14., VASÁRNAP

11–16 óra: Egyházmegyei Szent László-zarándoklatünnepi szentmise és körmenet, főcelebráns Erdő Péter bíboros, budapest–esztergomi érsek

Helyszín: római katolikus székesegyház

 

12:30: Ünnepi körmenet

Helyszín: a római katolikus székesegyháztól a Vártemplomig

 

14 óra: Fűvószenei koncert

Közreműködik: a Francisc Hubic Művészeti Iskola fúvószenekara; a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium – Alapfokú Művészeti IskolaDebreceni Zenede Ifjúsági Fúvószenekara, intézményvezető Tóth József, zenekarvezető Sárvári József; a Nyírbátori Ifjúsági Fúvószenekar és más meghívott zenekarok

Helyszín: nagyváradi vár

 

18 óra: Misztrál-koncert – Szent László-legendák, mesehősök

Helyszín: nagyváradi vár

 

19 óra: Traviata – a GG Tánc Eger előadása

Rendező-koreográfus: Fodor Zoltán, Topolánszky Tamás

Helyszín: Szigligeti Színház

 

19.30: Ezüstbojtár – a PG Csoport előadása

Helyszín: nagyváradi vár

 

20 óra: Margaret Island-Muriel lemezbemutató koncertje

Helyszín: Moszkva kávézó

Belépő: elővételben15 lej, a helyszínen20 lej

 

 

MÁJUS 15., HÉTFŐ

10–11:30 Szerencsés János, avagy az ördög három aranyhajszála – a debreceni Vojtina bábszínház előadása

író-rendező: Markó Róbert

Helyszín: Árkádia Bábszínház nagyterme

 

12–17 óra: A Szent László-út bemutatása

Helyszín: nagyváradi vár, I épület előadóterme

 

17 óra: Antigoné – filmvetítés

Rendezte: Dettre Gábor, 2010, 152 perc, dráma, DVD, román felirattal

Helyszín: Lotus Center – Cinema Palace

 

18 óra: Ecsetvonások – Tolnay Tibor-emlékkiállítás

Helyszín: Darvas–La Roche-ház, Vörös Terem

 

 

MÁJUS 16., KEDD

10 óra: Nyílt nap az iskolában a VIII. osztályos tanulók számára

Helyszín: Ady Endre Elméleti Líceum

 

18 óra: Michael Haydn (1737–1806): 4 duó szonáta a Duo Varadiensis 1985 előadásában

A duó tagjai: Lucian Malița (hegedű) és Thurzó Sándor József (mélyhegedű)

Helyszín: a Nagyváradi Állami Filharmónia Enescu–Bartók Terme

 

17 óra: Vad Magyarország – filmvetítés

Rendező: Török Zoltán, 2011, 52 perc, természeti dokumentumfilm, DVD, román felirattal

Helyszín: Lotus Center – Cinema Palace

 

18.30: Az üres tér dicsérete – Varga Gábor drámakötetének bemutatója; a Kriterion kiadó újdonságai

Helyszín: Illyés Gyula Könyvesbolt vagy Szigligeti Stúdió

 

19 óra: Marco Mendozza trió – élő koncert

Helyszín: Fő utca, Holnaposok szoborcsoport

 

19.30: Szeretettel – dalok és gondolatok – Szvorák Katalin és Kudlik Júlia estje

Helyszín: Partiumi Keresztény Egyetem díszterme

Belépő: 15 lej

 

 

MÁJUS 17., SZERDA

16.30: Szent László örökségeemlékezzünk együtt

Helyszín: Ady Endre Líceum díszterme

 

17 óra: Nagyvárad krónikája – Kormányos László művének sajtóbemutatója

Helyszín: Ady Endre Emlékmúzeum

 

18 óra: Szent László városa az én városom! – A Legszebb fénykép Nagyváradról 2017 és Nagyvárad legjobb amatőr fotósa 2017 fotópályázat eredményhirdetése és kiállítás-megnyitó

Helyszín: R&R Könyvszalon, sétálóutca

 

19 óra: A Nagyváradi Dalnokok, a Nagyváradi Asszonykórus és a Csillagfény kórus fellépése

Helyszín: Partiumi Keresztény Egyetem díszterme

Programfelelős: Agyagási Ernő

 

20 óra: Örkény István: Macskajáték – a békéscsabai Jókai Színház előadása

Rendező: Juhász Róza

Helyszín: Szigligeti Színház

 

20 óra: Skafunderz-koncert

Helyszín: Gekko Pub rendezvényterem

Belépő: 15 lej

 

 

MÁJUS 18., CSÜTÖRTÖK

10 óra: A Körösvidéki Múzeum megnyitó ünnepsége – a Debreceni Déry Múzeummal közösen

Hekyszín: az egykori magyar királyi hadapródiskola (Rulikowsky, ma Armatei Române u. 1. sz.)

 

10 óra: Őrizzük Váradot… – Nagyvárad és Bihar Vármegye története a kora újkorban – történelmi konferencia

Helyszín: a városháza díszterme

 

11–12 óra: Az oroszlán foga – mesemusical az MM Pódium gyermekcsoportja és a Mini Pódium együttesének előadásában

Rendező: Meleg Attila – Nagy Zoltán

Helyszín: a biharpüspöki Bocskai István Közösségi Ház

 

12 óra: Magyarországi, romániai és moldovai fotóművészek közös kiállításának megnyitója

Helyszín: Euro FotoArt Galéria (Nagyvásár, ma December 1 tér 12. szám)

 

16 óra: Köztünk élő legendák életműdíj átadása Viktor István Attila többszörös országos bajnok motorversenyzőnek

Helyszín: a nagyváradi vár I épületének konferenciaterme

 

17 óra: Túlélés vagy népszolgálat? Mikó Imre és a Securitate – filmvetítés

Rendező: Domokos János, 2017, 104 perc, dokumentumfilm, DVD, román felirattal

Helyszín: Lotus Center – Cinema Palace

 

18 óra: RODOSZ Café: Velünk élő tudományKelet-Európa és benne Erdély története 1944 utándr. Stefano Bottoni történész, az MTA Történettudományi Intézet főmunkatársának előadása

Helyszín: Partiumi Keresztyén Egyetem új épületének amfiteátruma

 

19 óra: Szimfonikus hangverseny

Műsoron: L. Boccherini: D-dúr szimfónia, G. 490., Goldmark K.: 1., a-moll hegedűverseny, op. 28., J. Haydn: 30., C-dúr, Alleluja szimfónia; L. Boccherini: 4., d-moll, La casa del diavolo szimfónia, op. 12.; vezényel Mihai Agafița (Moldova Köztársaság), közreműködik: Zalai Antal (hegedű – Magyarország).

Helyszín: a Nagyváradi Állami Filharmónia Enescu–Bartók Terme

 

20 óra: Sárik Péter és Falusi Mariann koncertje

Helyszín: nagyváradi vár

Programfelelős: Moszkva kávézó, Mozaik Kulturális Egyesület

Belépő: 10 lej

 

 

MÁJUS 19., PÉNTEK

11 óra: Nagyvárad és Bihar Vármegye története – az előző három Varadinum történelmi konferenciáiról készült kötetek román nyelvű kiadásainak bemutatója

Helyszín: a Nagyváradi Állami Egyetem könyvtára

 

15 óra: Egyháztörténeti konferencia a Kolozsvári Egyházmegye gyülekezeteinek megalakulásáról, emléktábla-avató a reformáció 500. évfordulójára

Helyszín: a nagyváradi evangélikus templom

 

17 óra: Berosált a rezesbanda – filmvetítés

Rendező: Mátyássy Áron, 2013, 52 perc

Helyszín: Lotus Center – Cinema Palace

 

18 óra: Mazipos (plakáttechnikai projekt) & Bertha Books (szecesszió kori könyv- és illusztráció-design gyűjtemény)

Helyszín: Visual Kontakt galéria (Fő utca 47. szám, földszint)

 

19 óra: W. Shakespeare: Tévedések vígjátéka – a szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának előadása

Rendező: Bocsárdi László

Helyszín: Szigligeti Színház

 

19.45: Animo-koncert

Helyszín: Moszkva kávézó

 

20 óra: Szabó Balázs Bandája – koncert

Helyszín: nagyváradi vár

 

 

MÁJUS 20., SZOMBAT

10 óra: 245 éves az iskolánk

Helyszín: Ady Endre Elméleti Líceum

Programfelelős: Ady Endre Elméleti Líceum, Tóth Márta tanárnő

 

10 óra: Őrizd a várat – Református egység fesztivál

Helyszín: nagyváradi vár

 

20 óra: Boldog a föld, melynek királya nemes szabadtéri vetítés Szent László királyról

Helyszín: a római katolikus székesegyház kertje

 

20 óra: Világosság ragyog az igazra – a váradi püspöki palota Szent László-freskóinak magyarázata

Helyszín: a római katolikus püspöki palota díszterme

 

20 óra: Transylvania Rock Band – koncert

Helyszín: Gekko Pub rendezvényterem

 

 

MÁJUS 21., VASÁRNAP

11 óra: Ünnepi istentisztelet

Igét hirdet Szebik Imre budapesti nyugalmazott evangélikus püspök, fellép a debreceni Kodály Kórus, vezényel Sipos Máté karnagy; szeretetvendégség

Helyszín: a nagyváradi evangélikus templom

 

16.30: Páskándi Géza: Vendégség – az egri Gárdonyi Géza Színház előadása

Rendező: Blaskó Balázs

Helyszín: Árkádia Bábszínház

Jegyár: 20 lej

 

18 óra: Crocodile Rock– koncert

Helyszín: nagyváradi vár

Belépő: 5 lej

 

19 óra: Papa Jazz – dzsesszkoncert

Helyszín: Posticum – kulturális központ és vendégház

Belépő: 15 lej

 

20 óra: Baby Elvis – koncert

Helyszín: nagyváradi vár

Belépő: 5 lej

 

17 óra: Nagyvárad – Debrecen. Kulturális kapocs – Kulturális intézmények partnerségi szerződéseinek aláírása; Debrecen Európa Kulturális Főváros pályázatának támogatása

Helyszín: Szigligeti Színház

 

18 óra: Varadinum díjkiosztó ünnepség

Helyszín: Szigligeti Színház

 

19 óra: Yasmina Reza: Művészet– a debreceni Csokonai Színház előadása

Rendező: Naszlady Éva

Helyszín: Szigligeti Színház

 

 

UTÓRENDEZVÉNY

MÁJUS 27., SZOMBAT

19 óra: Majdnem valaki – Udvaros Dorottya koncertje

Helyszín: Szigligeti Színház